Podsłuch telefonu komórkowego

Podsłuch telefonu komórkowego

Podsłuch umożliwia przechwytywanie smsów oraz nagrywanie rozmów.

Podsłuchy telefonów komórkowych są coraz częściej stosowane. Jak działa podsłuch na telefonie komórkowym? Jakie ma funkcje? Czy instalacja jest trudna? Firmy specjalizujące się w sprzedaży oprogramowania coraz częściej spotykają się z tego typu zapytaniami. Podsłuchy telefonów komórkowych to nic innego jak oprogramowanie szpiegowskie wgrane w system operacyjny telefonu. Umożliwia przechwytywanie smsów (zarówno przychodzących jak i wychodzących) oraz rozmów (rozmowy nagrywane są w sekretnym folderze na telefonie, zabezpieczonym hasłem). Większość aplikacji posiada również opcję namierzania za pomocą satelity GPS – możliwe jest zatem szybkie namierzenie telefonu. Istnieje możliwość zamówienia danych funkcji pojedynczo. Jeśli zależy nam tylko na podsłuchiwaniu wiadomości SMS – zamawiamy aplikację umożliwiającą  tylko tę funkcję. Podsłuchy są praktycznie nie do wykrycia – jedynym sposobem na odnalezienie oprogramowania jest przekazanie telefonu firmie specjalizującej się w tego typu usługach. Koszt podsłuchu to kwota miedzy 400 a 2000 zł (w zależności od możliwości oprogramowania).

Miniaturowa kamerka

miniaturowa-kamerka

Mini kamery posiadają bardzo małe obiektywy - kamera jest zatem w stanie "widzieć" obraz przez otwory. Kamerkę można umieścić w kartonie, pod listwą maskującą, w pudełku po papierosach. Na wierzchu znajduje się tylko mały-czarny otworek, dzięki któremu rejestrowany jest obraz

Miniaturowe kamery to obok podsłuchów najczęstsza forma inwigilacji. Kamery dzielą się na przewodowe – z zewnętrznym rejestratorem oraz urządzenia zintegrowane – rejestracja odbywa się za pomocą kart microSD (wbudowany czytnik). Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. W przypadku kamer przewodowych rejestracja odbywa się zazwyczaj na zewnętrznym urządzeniu, tzw. rejestratorze z dyskiem HDD. Zapis wideo może trwać nawet kilka tygodni lub miesięcy. Istnieje również możliwość podpięcia Internetu, w celu monitorowania obrazu na żywo. Wadą takiego systemu są jego rozmiary. Kamerka posiada miniaturowe rozmiary – rejestrator jest jednak wielkości odtwarzacza DVD. Rozwiązanie tego typu sprawdza się zatem głównie w biurach, sklepach lub zakładach. W przypadku kamer rejestrujących – obraz nagrywany jest na karcie microSD. Maksymalny czas pracy to ok. 8h przy użyciu karty 32GB. Kamerę łatwo ukryć – sprawdza sie w każdym typie pomieszczeń. Dodatkowe podsłuchy, zamontowane wewnątrz pomieszczenia mogą być swoistym dopełnieniem systemu inwigilacyjnego.

Podsłuch do samochodu, auta

Wnętrze samochodu to bardzo trudne środowisko pracy. Pojawiające się szumy utrudniają przechwytywanie dźwięku. Standardowe podsłuchy, których sygnał odbierany jest za pomocą skanera krótkofalarskiego nie są dobrym rozwiązaniem dla tego typu inwigilacji. Główną barierą jest zasięg. W przypadku bardzo mocnych nadajników – maksymalny zasięg to 1500m – oznacza to, iż odległość między monitorującym, a monitorowanym nie może być zbyt duża, w praktyce oznacza to, iż inwigilacja musiałaby odbywać się z wnętrza drugiego pojazdu, znajdującego się w bliskiej odległości od pojazdu osoby inwigilowanej. Dużo lepszym rozwiązaniem jest urządzenie rejestrujące dźwięk.Podsłuch do samochodu Urządzenie może rejestrować dźwięk przez kilkadziesiąt godzin. Dodatkowym atrybutem jest funkcja VOX – aktywacja po wykryciu dźwięku. Samo urządzenie może być ukryte np. pod siedzeniem. Na zewnątrz powinien znajdować się jedynie miniaturowy mikrofon – przekrój od 4 do 10mm (w zależności od wersji) zestaw w takiej konfiguracji jest idealnym rozwiązaniem do monitorowania pojazdów. Konieczny jest jednak fizyczny dostęp do monitorowanego auta. Podsłuchy nagrywające posiadają również redukcję szumów – pozwala to na polepszenie jakości przechwytywanego dźwięku.

Rejestrator mobilny, samochodowy, do ciężarówki, nagrywanie

kamera samochodowa
kamera samochodowa

Typowe kamery samochodowe nie sprawdzają się w przypadku, gdy konieczny jest monitoring pracownika, kierowcy samochodu dostawczego. Głównym elementem uniemożliwiającym monitorowanie jest krótki czas nagrywania. W przypadku kamer przeznaczonych dla pojazdów osobowych, czas rejestracji to maksymalnie 8h. Czas ten jest w zupełności wystarczający do monitorowania przebiegu trasy. W przypadku pojazdów dostawczych, czas potrzebny na pokonanie trasy może być znacznie wyższy (nawet do kilkudziesięciu godzin). Często niezbędna jest również większa ilość kamer (np. 1 kamera do kabiny, 1 kamera monitorująca trasę, 1 kamera monitorująca wlew paliwa lub przestrzeń ładunkową). W takich przypadkach stosowane są rejestratory mobilne z wbudowanym dyskiem HDD (nawet do 2TB).kamera do tira, ciężarówki Rejestrator pozwala na podpięcie maksymalnie 4 kamer. Dysk zabezpieczony jest kieszenią otwieraną na klucz. Rejestrator posiada wbudowane amortyzatory, zabezpieczające dysk przed wstrząsami. Niektóre wersje rejestratorów mobilnych posiadają wejście na modem 3G – pozwala to na transmisje poklatkowego obrazu – monitoring online, na żywo. Istnieje możliwość podłączenia mikrofonu, spełniającego rolę swoistego podsłuchu z wnętrza kabiny.

Podsłuch w ładowarce NOKIA

podsłuch w ładowarce NOKIAPodsłuch ukryty w ładowarce marki NOKIA to idealny sposób na dyskretne monitorowanie pomieszczeń. Zasięg nadajnika to maksymalnie 800 m – jest silnie uzależniony od otoczenia pracy. W zestawie znajduje się specjalistyczny odbiornik umożliwiający przechwytywanie sygnału z nadajnika. Odbiornik jest przystosowany do podłączenia dyktafonu lub komputera w celu rejestracji przechwytywanego dźwięku. Podsłuch w ładowarce posiada dodatkowy akumulator, może zatem nadawać nawet w momencie, gdy jest odłączony od źródła prądu. W celu zabezpieczenia przed dostępem osób trzecich – obudowa wyposażona została w niestandardowe śruby, znacząco utrudniające ew. demontaż podsłuchu.

Wykrywacz, detektor podsłuchów WP-7003

wykrywacz podsłuchu

Wykrywacz WP-7003

WP-7003 to bardzo prosty w obsłudze detektor, wykrywacz podsłuchów. Polski produkt w rewelacyjnej cenie i wyjątkowej skuteczności działania. Wykrywacz jest w stanie zlokalizować wszystkie aktywne nadajniki działające w paśmie od 10MHz do 7GHz. Użytkowanie nie sprawia żadnych trudności. W momencie zbliżania się do ukrytego nadajnika, urządzenie uruchomi alarm dźwiękowy, stopniowo zaczną zapalać się kolejne diody (w zależności od siły sygnału ukrytego podsłuchu). Podsłuchy mogą zostać zlokalizowane z odległości od 30cm do 5m. Wszystko zależne jest od mocy danego nadajnika. Urządzenie wykrywa również kamery szpiegowskie, przesyłające obraz drogą radiową. Wykrywacz WP-7003 to sprzęt sprawdzający się zarówno jako narzędzie dla profesjonalisty, jak i laika w technikach inwigilacji. Profesjonalne urządzenie z prostą obsługą.

Filmy pokazowe. Jak działa wykrywacz podsłuchów?:

Kamera podgląd online, monitoring dziecka

Kamera IP – KG-CA64

to idealny produkt do monitorowania pomieszczeń. Świetnie sprawdza się jako monitoring dziecka, niani. Może służyć do monitorowania zwierząt (kota, psa) pod naszą nieobecność w domu. Kamerka łączy się przewodowo lub bezprzewodowo z siecią Internet. Podgląd może być zatem sprawowany z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy tylko dostęp do komputera (np. laptopa). Przechwytywany obraz charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i doskonałym odwzorowaniem kolorów. Wbudowany mikrofon umożliwa nasłuch pomieszczenia. Kamera pełni zatem funkcję podsłuchu pomieszczenia. Istnieje możliwość podłączenia kamery do sieci lokalnej. Umożliwia to jej wykorzystanie jako podglądu do miejsc oddalonych od stanowiska monitorowania (np. monitorowanie drzwi, pomieszczenia magazynowego lub garażu). Obraz może być rejestrowany na karcie microSD lub na komputerze osoby sprawującej nadzór.