Monitoring pojazdów, rejestratory do samochodu

mini-rejestrator

Miniaturowy rejestrator z zapisem na kartach SD

Rynek rejestratorów przeznaczonych do pojazdów obfituje w zróżnicowane modele. Kamery samochodowe dzielimy na przewodowe – konieczne jest podpięcie do rejestratora. Rejestratorem może być specjalne urządzenie przeznaczone do pracy w środowisku mobilnym. Posiada dysk twardy i amortyzatory chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi. Istnieją również urządzenia zapisujące obraz na kartach SD – maksymalny rozmiar karty to 32GB. W przypadku standardowego dysku HDD 3,5″ czas pracy może być bardzo długi – nawet do kilku tygodni – rozwiązanie sprawdza się przypadku monitorowania pojazdów ciężarowych pokonujących duże trasy. Rejestrator tego typu pozwala na podłączenie do 4 kamer. Umożliwia również łączność poklatkową z wykorzystaniem sieci 3G.

rejestrator samochodowy

Nowoczesny rejestrator DVR do samochodu - łączność 3G, obsługa z pilota, wyjście audio, wejścia alarmowe, port RS232 oraz odbiornik GPS

Wraz z rozwojem technologii nastąpiła miniaturyzacja urządzeń nagrywających obraz na kartach microSD, popularne stały się tzw. rejestratory trasy. Są to urządzenia niewielkich rozmiarów, podczepiane zazwyczaj do szyby czołowej samochodu.

Kamera samochodowa DT-E46 - rejestrator trasy kamerę można zakupić w sklepie internetowym: KLIKNIJ TUTAJ>>>

Rejestratory sprawdzają się jako urządzenia o charakterze prewencyjnym – nagrywają pliki po 5, 10 oraz 15 minut – pozwala to na przekazanie pliku wideo do właściwych organów w przypadku wypadku. Maksymalny czas nagrań to kilka godzin. Kamera może zostać również użyta do celów szkoleniowych np. w szkołach jazdy, podczas kursów dla instruktorów jazdy, sportach samochodowych.